Yalova SGK Müdürlüğü Personeline “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu seminer düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumunun koordinesinde Ocak 2018 de 81 İlin SGK personeline Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık seminerleri verilmesine yönelik çalışmalar başlatıldı.
Bu kapsamda Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinde görevli Sosyal Çalışmacı Buse CANAY tarafından 18.01.2018 tarihinde SGK personeline “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” semineri verildi, konu ile ilgili broşür dağıtımı yapıldı.

SGK İl Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen seminere başta Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Salih AYDIN ile Müdür yardımcıları ve görevde bulunan tüm personel katılım sağladı.
Seminerde Kadına Yönelik Şiddetin türleri, yaygınlığı,  kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelenin Önemi, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası ve ulusal mevzuat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile bağlı kuruluşları Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri ve Kadın Konukevi hizmetleri anlatıldı.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede işbirliği içerisinde çalışılan kurum/kuruluşlar ve sorumluluklarının da anlatıldığı seminerde köklü ve gerçekçi bir çözüm için çok taraflı bir mücadelenin gerekli olduğu vurgulandı.