Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ,19 Eylül Gaziler Günü Anma Programına Katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Gaziler Günü Anma Programı; Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan GEDİK ve Eşi Elif Gedik, Yalova Belediye Başkan Vekili Jülide GÜNER, Vali Yardımcımız Yıldırım UÇAR, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ali GEMALMAZ, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan FINDIK, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİREL, Siyasi Parti Temsilcilerimiz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şube Başkanı Şakir GÜNER, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanı Mustafa ÜRKMEZ, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin Kıymetli Aileleri, Gazilerimiz ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıylagerçekleşti.
15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki Anma Programı Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Program, protokol sırasına göre Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Gaziler adına Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şube Başkanlığı ile Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanlığı tarafından çelenklerin sunulmasıyla devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Öğretmen Yarbay Hayrullah ŞAHİN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanı Mustafa ÜRKMEZ’in Gaziler adına konuşma gerçekleştirmesinin sonrasında Yalova Anadolu Lisesi öğrencisi Utku ÖZBEK’in “Yaşasın Kahraman Gazi” adlı şiiri okumasıyla tören sona erdi.
Törenin sona ermesine müteakip beraberindeki heyetle birlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şube Başkanlığına geçen Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, dernekte gazilerimizle sohbet etti.
Ziyaretin ardından Uygulama Oteli’nde Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Kıymetli Aileleri ve Kahraman Gazilerimiz onuruna düzenlenen yemeğe katılan Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, masaları tek tek dolaşarak misafirlerimizle yakından ilgilendi.
Ardından Merkez Camii’nde Aziz şehitlerimiz ve ahirete irtihal eden Kahraman Gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okundu.
19 Eylül Gazileri Anma Günü programı kapsamında Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin Kıymetli Ailelerini ve Gazilerimizi ziyaret ederek, içlerinde Hac ibadetlerini yerine getiren Hacılarımıza hayırlı olsun temennisinde bulundu.