Şehidimiz Ali Sezai YALÇIN’ın Babası Şemsettin YALÇIN’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi.

21 Aralık 2016 tarihinde, Suriye’de El-Bab bölgesinde sürdürülen Fırat Kalkanı harekâtı sırasında hain terör örgütü DEAŞ saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ali Sezai YALÇIN’ın babası Şemsettin YALÇIN’a  Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreni yapıldı.
 
Yalova Uygulama Otelinde düzenlenen program; Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ali Sezai YALÇIN’ın Kıymetli Ailesi, Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan GEDİK, Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım ÖZGÜR, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan FINDIK, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ali GEMALMAZ, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa ÜRKMEZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İl Protokolünün katılımıyla gerçekleşti.
 
Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra 21 Aralık 2016 tarihinde, Suriye’de El Bab bölgesinde sürdürülen Fırat Kalkanı harekâtı sırasında hain terör örgütü DEAŞ saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ali Sezai YALÇIN’ın biyografisi okundu.
 
Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, törende yaptığı konuşmada; “ Bugün yurdun her köşesinde şanlı Türk bayrağımız, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz sayesinde dalgalanmaktadır. Bizim milletimizin ölüme bakışı öyle başkaları gibi değildir. Bizim kültürümüzde şehitlik ve gazilik iki güzelden biri olarak ifade edilir. Bilinmelidir ki bu cennet vatanımız için canı pahasına mücadele eden evlatlarımızdan şehitlik ve gazilik şerefine layık olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır.” dedi. Ardından Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Sezai YALÇIN’ın babası Şemsettin YALÇIN’a Devlet Ödünç Madalyası ve Beratı takdim eden Sayın Valimiz; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına bugün burada takdim ettiğimiz madalya vatan sevgisinin en yüce nişanesidir. Ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile bayrağımıza, ezanımıza, vatanımıza, devletimize, bağımsızlığımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için bir gül gibi toprağa düşen Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin Kıymetli Ailelerine   böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için sizin şahsınızda şükranlarımı sunuyor, bu duygularla Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. " dedi.