Sayın Valimizin Katılımıyla Erkek Umut Evi'nin Açılışı Yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Milli Piyango Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde hizmet alan erkek engelli bireylerin sosyal hayata uyumunu sağlamak amacıyla, bugün saat 14:00’de Yalova ili Çiftlikköy ilçesinde  Erkek Umut açılışı  yapıldı.

Açılışa Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Ak Parti Milletvekili Fikri DEMİREL, Vali Yardımcısı Yıldırım UÇAR, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz KARABULUT, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK, Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Rıdvan MUTLU, İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, Çalışma ve İŞKUR Müdürü Erhan DEDE  ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk UYSAL katıldı.

Dualarla yapılan açılışın ardından Valimiz Sayın  Tuğba YILMAZ Umut Evin de incelemede bulunarak burada kalacak gençlerimizle sohbet etti. Erkek Umut Evinde 8 engelli birey ile sosyal hizmet uzmanı ve bakım elemanlarının refakatinde bakım hizmeti verilmeye başlandı.

Umut Evlerinin amacı; Sürekli bakım hizmetlerinin sunulduğu bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde kalmakta olan engelli bireylerin küçük gruplar halinde bir apartman dairesinde veya müstakil bir evde diğer komşuları ile birlikte yaşamalarını sürdürmesinin daha yararlı olacağı  öngörüsü ile durumları uygun olanların, kuruluşların ek ünitesi konumunda olan “Umut Evi” olarak isimlendirilen evlerde, toplum yaşamına aktif katılımlarının sağlanarak, bakımlarının gerçekleştirilmesi ev tipi sosyal hizmet kuruluşu hizmetinin verilmesi planlanmıştır.