İstanbul 15 Temmuz Gazileri Ve Şehit Yakınları Yardımlaşma Derneği Üyelerini Yalova’da Ağırladık

İstanbul 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Yardımlaşma Derneği üyesi Gazi ve Şehit yakınları 23-24 Eylül tarihlerinde Yalova iline iki günlük ziyaret gerçekleştirdi.  Dernek üyeleri  İlimiz Altınova ilçesinde, Altınova Kaymakamı Zafer ENGİN ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk UYSAL tarafından çiçek takdimi ile karşılandı.

Valiliğimiz koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Termal Kaymakamlığı ,Termal ve Armutlu Belediyelerinin katkılarıyla düzenlenen Yalova ziyareti etkinliği, Termal ’de botanik bahçesinin gezilmesi ve Atatürk Köşkünün ziyaretiyle devam etti.

15 Temmuz ve Demokrasi Derneği Başkanı Tarık SOLAK Termal ilçesinde bulunmaktan son derece memnun olduklarını dile getirdi. SOLAK, "15 Temmuz'da şehit olanların ailelerini ve gazilerimizle ailelerini o gecede gerçek bedel ödeyen insanları güzel bir organizasyonla Yalova'ya getirdik. Yalova Valisi Sayın Tuğba YILMAZ’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Termal 'e hayran olan katılımcılar ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gördükten sonra Termal Otel de  onurlarına düzenlenen öğle yemeğe katıldılar. Yalova Valisi Sayın Tuğba Yılmaz burada masaları tek tek ziyaret ederek katılımcılarla sohbet etti. Termal programı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Ardından 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Yardımlaşma Derneği üyesi aileleri Armutlu ilçesine geçtiler. Armutlu ilçesi gezisi kapsamında İhlas Tatil Köyünde konaklama yapıldı. Pazar günü kahvaltı programının ardından deniz turu ile Armutlu İlçemizin doğal güzelliklerini inceleyen misafir grup, Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ tarafından kendilerine verilen hediyelerden sonra Yalova’dan memnuniyetle ayrıldılar. Ziyaret süresince Vali Yardımcısı, İlçe Kaymakamları Termal ve Armutlu Belediye Başkanları ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü eşlik etti.