İl Müdürümüz Faruk UYSAL'ın "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü" Mesajı

193 üyeli BM Genel Kurulunda, 2012 yılından itibaren 11 Ekim’in "Dünya Kız Çocukları Günü" olarak kabul edilmesine ilişkin Türkiye, Kanada ve Peru tarafından hazırlanan karar tasarısı bütün ülkelerin onayıyla kabul edilmiştir. Kız çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek, eğitimden etkin biçimde faydalanmalarını sağlamak, zorla evlendirilmesinin önüne geçilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Kurum olarak, bakımımız altındaki kız çocuklarımız başta olmak üzere tüm kız çocuklarımızın daha güvenli bir yaşama adım atmaları için ayrı özen göstermekteyiz. Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki: Onlar, şimdinin de istikbalin de sağlıklı toplum yapısının temelini oluşturacak bireyler olarak yetişmelidir.
Ülkelerin geleceği olan çocuklarımızın özellikle de kız çocuklarımızın desteklenmesi, güçlendirilmesi ve onlara yatırım yapılması son derece önemlidir. Bu amaçla yola çıkılarak yapılacak her yatırım özellikle kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddet sarmalının kırılması için atılmış önemli bir adım olacaktır. Kız çocuklarımızın gerek eğitim gerek sağlık gerek sosyal haklar bakımından  hak ettikleri hayat koşullarına ulaşabilmeleri için  il müdürlüğü ve kuruluş personelleri olarak çalışmalar yapılmaktadır.

Bu vesile ile bizlere emanet olan kız çocuklarımızın "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü" nü kutluyorum.Bakanlığımız tarafından "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü" münasabetiyle yaptırılan ve erken yaşta evliliğin önlenmesine vurgu yapan filmimiz ektedir.
 

Filmin indirme linki