İl Müdürlüğümüzce Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü Personeline Seminer Düzenlendi.

 “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Seminerleri” devam ediyor.

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından her ay bir kuruma verilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konulu farkındalık seminerleri devam ediyor. Şubat Ayında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeline yönelik seminer 14.02.2018 tarihinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Sevcan AYAN KOCABAŞ ve Sosyal Çalışmacı Buse CANAY tarafından düzenlenen seminerde Spot Film gösteriminin yanı sıra; kadın-erkek fırsat eşitliği, Şiddet türleri,  kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası ve ulusal mevzuat, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri ve Kadın Konukevi hizmetleri anlatıldı. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede önemli bir kanun olan 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında şiddet mağduru ve şiddet uygulayan kişiler hakkında alınan koruyucu ve önleyici tedbir kararları hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Şiddetin suç olduğu ve tanık olan herkesin bunu ihbar etme sorumluluğu olduğu,  Alo 183 Sosyal Destek Hattının da aranabileceği belirtildi.  ALO 183 Sosyal Destek Hattı tarafından şiddete uğrayan ya da uğrama tehlikesi bulunan ve desteğe gereksinimi olan kişilere psikolojik, hukuki ve ekonomik alanda danışmanlık hizmetleri sunulduğu anlatıldı. Seminer sonunda personele bilgilendirici broşür dağıtımı yapıldı.