İl Müdürlüğümüz Tarafından Esenköy Belediye Personeline “Çocuk Hizmetleri ve Koruyucu Aile Tanıtımı” Hakkında Bilgilendirme Yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Esenköy Belediyesi arasında farkındalık ve bilincin arttırılabilmesi amacıyla düzenlenen “Çocuk Hizmetleri ve Koruyucu Aile Birimlerimizin” tanıtım toplantısı 06.03.2018 tarihinde saat:14:30 ‘da Esenköy Belediyesi toplantı salonunda düzenlenmiş olup toplantıya kurum personeli katılmıştır.

 İl Müdürlüğümüz tarafından Çocuk hizmetleri ve Koruyucu Aile Tanıtımı hakkında bilgilendirme; Koruyucu Aile ve Evlat Edindirme Biriminde görevli Sosyal Çalışmacı Deniz İNEÇ ve Duygu KIRIK  tarafından yapıldı.

Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Hizmetleri Biriminin  en büyük hedefinin; devlet korunması altında bulunan her çocuğun bir aile ortamında büyümesi ve yetişmesi olduğu ve sırada bekleyen çocuklarımızın da çocuk evlerinde aynı ortamın sağlanarak yetiştirildikleri belirtilerek, farkındalık ve  bilincin arttırılması amacıyla koruyucu aile tanıtım toplantıları düzenlenerek koruyucu aile sayısının arttırılmasının hedeflendiği konusunda bilgi verildi.