Her Zaman Yaşlılarımızın Yanında Bulunmaktayız.

İnsanlar sahip oldukları, yaşattıkları ve geleceğe miras olarak bıraktıkları değerleriyle anlam taşırlar. Bu mirasın en kıdemlisi olan yaşlılarımız, her zaman bilgi ve tecrübelerine başvurduğumuz bilgelerimizdir. Bizlere hayatı öğreten, topluma öncülük eden rehberimizdir onlar. Yaşamın her safhasında mutlu ve huzurlu bir şekilde hayat sürmek, insanın en tabii hakkıdır. Bizler de bu huzur ve mutluluğu ancak geçmişten geleceğe kurduğumuz köprülerle sağlarız.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak; yaşlılarımızın yaşamın her alanında var olmalarını desteklemek ve aile ortamında, huzurlu, mutlu, güvenli ve sağlıklı bir şekilde yaşam sürmelerini sağlamak en asli görevimizdir. İhtiyaçları halinde evlerinde, ailelerinin yanında ya da kurumlarımızda kaliteli bir bakım hizmeti sağlamaya devam ediyoruz.
 
Çünkü yaşlılık misafirliktir, onu en iyi şekilde ağırlamak gerekir. Onların sağlıklı yaşam sürmeleri ve kaliteli bir yaşlılık dönemi geçirmeleri için alınması gereken tedbirler bu süreçte önem kazanmaktadır. Yeni hizmet modelleriyle ve bağlı kuruluşlarımızla birlikte sevgiyi, merhameti, saygı ve dayanışmayı daha da güçlendirmek istiyoruz.
 
Kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesi, hayatın içinde aktif bireyler olarak yer almaları amacıyla yeni hizmet modelleri geliştiriyoruz. Yaşlılarımızı da kapsayan ücretsiz seyahat hakkı ve daha erişilebilir toplu taşıma araçları, bina-yol düzenlenmeleri gibi hizmetler başlatıldı. Bütün çabamız, üzerimizde emekleri olan elleri öpülesi büyüklerimizin huzur içinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak ve ihtiyaç duydukları anda hizmetlerimizi onlara göstermektir.

İlimizde yaşlılarımıza yönelik hizmetler kapsamında; Merkez Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 40 kişilik kapasite Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 110 kişilik kapasiteye sahip olmaktadır. Ayrıca Paşakent Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yılsonu itibari ile yaşlı kabulüne başlayacaktır.

Bu vesile ile büyüklerimizin “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü” gönülden kutluyor, tüm yaşlılarımızın ömürlerinin her gününü, her dakikasını sağlıkla, mutlulukla yaşamasını diliyorum.