Çocuk Hizmetleri ve Koruyucu Aile Birimlerimiz Tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Personeline Yönelik Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü arasında farkındalık ve bilincin arttırılabilmesi amacıyla   düzenlenen “Çocuk Hizmetleri ve Koruyucu Aile Birimlerimizin” tanıtım toplantısı 13.02.2018 tarihinde saat:10:00 ‘da Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlendi. Toplantıya kurum idari amirleri ile  personeli katıldı.

İl Müdürlüğümüz tarafından Çocuk hizmetleri ve Koruyucu Aile Tanıtımı hakkında bilgilendirme; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk UYSAL, İl Müdür Yardımcısı Zekiye BAŞ, Çocuk Hizmetleri Biriminde görevli Sosyal Çalışmacı Tahire Müge İŞİN BOZGÜN ve Koruyucu Aile ve Evlat Edindirme Biriminde görevli Sosyal Çalışmacı Gonca Duygu KIRIK ve Deniz İNEÇ tarafından yapıldı.
 
Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Bünyesinde Korunmaya muhtaç durumunda olan tüm çocukların il müdürlüklerince gerçekleştirilen tüm işlemler ve her çocuk için ayrı hizmet modellerinin uygulanması konularında hassasiyet gösterildiği belirtilerek, İlimizde korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımıza hizmet veren kuruluşlarımızdan Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ile Anadolu Kalkınma Vakfı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünün çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikler ve kuruluşlar hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.
 
Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Hizmetleri Biriminin  en büyük hedefinin; devlet korunması altında bulunan her çocuğun bir aile ortamında büyümesi ve yetişmesi olduğu ve sırada bekleyen çocuklarımızın da çocuk evlerinde aynı ortamın sağlanarak yetiştirildikleri belirtilerek, farkındalık ve  bilincin arttırılması amacıyla koruyucu aile tanıtım toplantıları düzenlenerek koruyucu aile sayısının arttırılmasının hedeflendiği konusunda bilgi verildi.
 
Koruyucu Ailelerimizden Vildan  ŞİMŞEK  tarafından koruyucu aileliğin ne olduğunu  anlatarak bilgi paylaşımında bulundu. Toplantı sonunda  soru cevap kısmına geçilerek İl Müdürümüz ve birim sorumlularımız tarafından sorulara cevaplar verildi. Çocuk Hizmetleri ve Koruyucu Aile Tanıtım toplantıları ilimizde bulunan il müdürlüklerinde de ileri tarihlerde verilmeye devam edecektir.