Çocuk Hizmetleri ve Koruyucu Aile Birimlerimiz Tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeline Yönelik Seminer Düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda çocuk hizmetleri ve bakanlığımıza bağlı çocuk evlerindeki son durum hakkında bilgilendirme; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Zekiye BAŞ, Çocuk Hizmetleri Biriminde görevli Sosyal Çalışmacı Tahire Müge İŞİN BOZGÜN ve Koruyucu Aile ve Evlat Edindirme Biriminde görevli Sosyal Çalışmacı Gonca Duygu KIRIK tarafından yapıldı.
 
İlimizde bulunan dezavantajlı grupların nüfus oranları, eğitim durumları, çocukların koruma altına alınma nedenleri , çocuk adli istatistik verileri ile Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Hizmetleri hakkında ayrıntılı olarak bilgi verildi. Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Bünyesinde Korunmaya muhtaç durumunda olan tüm çocukların il müdürlüklerince gerçekleştirilen tüm işlemler ve her çocuk için ayrı hizmet modellerinin uygulanması konularında hassasiyet gösterildiği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerinden yaklaşık 25 kişiye  eğitim verilmiş olup eğitimlerimiz devam etmektedir.